טיול אופניים בפינלנד

פינלנד היא ארץ אידאלית לרכיבה על אופניים – שטוחה, ללא רכסי הרים, פה ושם גבעות מתונות. "פינלנד דומה לסקוטלנד, אבל בלי ההרים" הגדיר מישהו את הארץ הצפונית, המפעילה שירותי תיירות מהמשובחים בעולם וממש הכינה את הקרקע לרוכבי האופניים.

רשת סבוכה של מסלולי אופניים מכסה את פינלנד, הארץ שבה נוסעים בחורף במזחלות רתומות לאייל הצפון או לכלבי האסקי, או שדוהרים ביערות באופנוע-שלג. בקיץ הפיני הנעים, אפילו קריר בערבים, אופניים הוא שם המשחק. ויש בונוס שלא תמצאו כמעט בשום מקום אחר – אם אתם מדוושים בלאפלנד שבצפון פינלנד באמצע הקיץ, יש לכם אור באמצע הלילה, ואם יתמזל מזלכם – תזכו לראות את נוגה הצפון (Aurora Borealis). תופעת הטבע המופלאה של הצפון הרחוק.

בפינלנד מסומנים 72 "מסלולי אופניים לאומיים" ומאות מסלולים בערי השדה ובכפרים, ו-5 מסלולים מרכזיים שאורכם מאות קילומטרים והם מקיפים את כל המדינה, מהלסינקי וטורקו שבדרום ועד רובניימי שבצפון, בלאפלנד. הפינים הם אומה מסודרת ומאורגנת ושירותי התיירות יזמו פרוייקט מיוחד רחב-ממדים – Cycling in Finland Project – שמטרתו להעניק שירותים מיוחדים למדוושים, בעיקר תיירים, הבאים מכל העולם, יחידים, משפחות וקבוצות, לרכוב בקיץ הנעים.

זה לא רק מסלולים, אלא שירותים מלאים לחובבי הספורט הדו-גלגלי: תחנות של משרד התיירות בכל עיר לאספקת מפות מפורטות, מכירת חבילות אופניים הכוללות שכירת אופניים, מגורים, מנות מזון ארוזות לדרך, רשימות של אתרי תיירות לאורך המסלולים, הצעות למסעדות, ומספרי טלפון של שירותי חירום הפועלים בעונה 24 שעות ביממה, והאמינו – בפינלנד "פועלים 24 שעות ביממה" פירושו שהם פועלים 24 שעות ביממה. ברחבי פינלנד פזורים 200 אתרי קמפינג מוסדרים, אידיאליים לרוכבי אופניים. ברובם מטבחונים, מכבסה, מתקני גריל וכמובן – איך לא בפינלנד – סאונה.

לבודדים ומשפחות מציעים בפינלנד טיולי רכיבה אינדיוידואליים – אתה בוחר את המסלול – ויש חבילות הכוללות ארוחות בדרך ומגורים. לקבוצות מאורגנות מציעים חבילות הכוללות מדריך רכיבה מקצועי ומיומן המלווה את הקבוצה, רכב (4 גלגלים) מלווה שבו כבודת הרוכבים, ארוחות פיקניק מוכנות, כניסה לאתרי תיירות לאורך המסלול ולינה במלונות ו/או בפנסיונים וקוטג'ים, הניצבים תמיד ליד נהרות או אגמים, כדי שיהיה נחמד בערב אחרי שעות רבות של רכיבה.

מסלולי הרכיבה הלאומיים העיקריים:

  • • דרך החוף (Coastal Road) מהעיר טורקו לעיר אאולו (Oulu) – כפרים ועיירות חוף מקסימות לאורך הנתיב, חופים יפיפיים בקיץ, הנתיב רובו שטוח, למעט מעט גבעות מאוד מתונות.
  • • נתיב דרום פינלנד (Through Southern Finland) מהעיר טורקו לעיר המנלינה (Hameenlinna). דרך הסטורית עם הרבה נוף של נהרות, נתיב שבו עברו בעבר הרחוק סוחרים, חיילים ועולי-רגל מאז תקופת הויקינגים לפני אלף שנה. שדות ירוקים.
  • • דרך המלך (Kings Road) מקבילה לנתיב התיירות החשוב ביותר בסקנדינביה. מכרות ישנים, בתי אחוזה, כנסיות, מורשת תרבות עתיקת יומין, הרבה נוף.
  • • נתיב האגמים הגדולים (Great Lakes Route ) זה נתיב עגול המתחיל ומסתיים בעיר לאפנרנטה (Lappeenranta) והוא מקיף איזורי אגמים גדולים וקטנים, אפשר לחצות אגמים במעבורות, עוברים בעיר פסטיבל האופרה השנתי סבונלינה (Savonlinna), שם מציגים את מיטב האופרות בטירה מהמאה ה-15 – התפאורה הכי אותנטית.
  • • נתיב מרכז פינלנד (Central Finland Road) מתחיל בעיר הבירה הלסינקי ומגיע עד העיר להטי (Lahti). המסלול עובר דרך העיר האוניברסיטאית איוויסקילה (Jyvaskyla), שבנייני הקמפוס שלה נבנו ע"י הארכיטקט הפיני הגדול אלוואר אלטו (Alvar Aalto). מסלול זה כולל 8 ק"מ של רכיבה הנחשבים ליפים ביותר בפינלנד לרוכבי אופניים – 8 ק"מ של רכיבה בדרך צרה, מים משני הצדדים, והנוף כולו ירוק, שקט ומרגיע.

לפרטים נוספים על טיולים בפינלד: www.visitfinland.com

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here