טיול לפרו, בוליביה ואקוודור

לאורך הרי האנדים, כולל שייט לגלאפגוס (21 יום)

רכס האנדים הגבוה עובר בלב פרו, בוליביה ואקוודור. נופי הרים מושלגים, יערות ירוקים ואגמים כחולים. למרגלות הרכס קמה התרבות העתיקה של ממלכת האינקא, ערי אבן מרשימות, פסלי זהב, וחיים קשים של אינדיאנים עובדי אדמה. העבר הקסום של האינקא מתבטא באתרים בעמק הקדוש, במאצ'ו פיצ'ו, באגם טיטיקקה וסביבותיו ובמוזיאונים. הפגישה עם חיי האינדיאנים של ימינו מתרחשת באזורי יערות הגשם, בכפרים ובשווקים הצבעוניים באזור קוסקו ובאיים של אגם טיטיקקה. בהמשך המסע הצצה לתרבות ונופים בוליביאנים, עד לאזור הייחודי של המלחות בדרום בוליביה, שם נוכל לצפות בנופים יפים וקרים.

יום 1 ת"א – לימה

טיסת אחר צהריים ללימה דרך מדריד. נחיתה והעברה למלון בלימה בירת פרו.

יום 2 לימה

נצא לסיור בעיר הבירה לימה כדי להכיר את חיי הרחוב והשווקים באזור הקולוניאלי העתיק, המעיד על עברה העשיר של העיר המרכזית בערי דרום אמריקה בתקופה הספרדית. נבקר במוזיאונים המצויינים העוסקים בתרבויות אינדיאניות קדומות – המוזיאון הארכיאולוגי ומוזיאון הזהב, בהם ממצאים פרה-קולומביאנים רבים, בין השאר כלי זהב ופסלים אירוטיים קדומים.

ימים 4 – 3 לימה – פורטו מאלדונדו (סיורי גונגל)

בבוקר נצא בטיסה אל עיירת הג'ונגלים פוארטו מאלדונדו. מן העיירה יציאה בשיט על נהרות האזור אל שמורת טאמבו פטה ואל לודג' הג'ונגל "פוסאדה אמזונס". נשתכן בבקתות הנוחות בלב יער הגשם וביומיים הקרובים נחווה את הג'ונגל. נצא להליכה בשבילי יער הגשם להכיר את סודות היער, הצמחים, הציפורים וחיות הבר. נשוט בנהרות ובתעלות המים בשעות היום והערב לצפות בנופים ובפעילות חיות הבר ונרד לבקר בכפרי המתיישבים המתגוררים באזור. (כלכלה מלאה)

יום 5 פוארטו מאלדונדו – קוסקו

טיסה לקוסקו, בירת ממלכת האינקא שבהרי האנדים. העברה למלון וזמן להסתגלות לתנאי הגובה. לאחר ההתארגנות יציאה לסיור רגלי בעיר הקולוניאלית היפה, הבנויה על אבני ענק אינקאיות. נכיר את מרכז העיר, הכנסיות והכיכרות הראשיות. לינה בקוסקו.

יום 6 קוסקו

נצא לסיור מעמיק בקוסקו , בירת ממלכת האינקה שבהרי האנדים. היום נבקר במקדש השמש – קוריקאנצ'ה, בניין הקתדרלה המרשים, המוזיאון ונסיים במרכז הבוהמי ההומה המאפיין את אווירת קוסקו של ימינו אנו. אחר הצהרים נצא לביקור בשרידי מבצרים ותחנות דרכים מעל העיר ובסביבותיה. ביקור במבצר סקסוואמאן הבנוי מאבני ענק מותאמות וצופה על העיר קוסקו, במרחצאות טמבומצ'אי המרשימים, בהם נהגו עולי רגל אינקאיים להיטהר לפני הכניסה לעיר, בלבירינת המרשים אדום החומות של פוקאפוקארה, ובאתר המסתורי קנקו עם מזבח הפומה. לינה בקוסקו.

יום 7 העמק הקדוש

יום טיול אל העמק הקדוש. ניסע לכפר האינדיאני פיסאק ליום השוק המרהיב ונעלה אל הטרסות החקלאיות. נבקר בכפר הציורי צ'ינצ'רו, כפר המתאפיין במלאכת אריגה ייחודית. נבקר במצודת אויינטאייטמבו השומרת על הכפר העתיק, זהו כפר אופייני לכפרי האינקא העתיקים ותושביו עדיין דוברים את שפת הקצ'ואה. לינה בכפר בעמק.

יום 8 מאצ'ו פיצ'ו

רכבת בוקר מוקדמת לאורך יובלו הארוך ביותר של האמזונס, ריו אורובמבה, אל העיר האגדית מאצ'ו פיצ'ו, המרשים והמסתורי שבאתרי האינקא. נצא אל העיר הקסומה, נטפס לנקודות תצפית להשקיף על הנופים הקסומים. נסייר במקדשים השוכנים בחייק נופים אדירים, ברחובות המתוכננים היטב, נלמד על דרכי הפולחן ועל חיי היומיום של אנשי האינקא. בתום הסיור נשוב לקוסקו.

יום 9 קוסקו

זהו היום האחרון שלנו בקוסקו. זמן לראות את כל מה שלא הספקנו, קניות אחרונות ויציאה למסלול הליכה ברגל מחוץ לעיר. לינה בקוסקו.

יום 10 קוסקו – פונו

נמשיך בנסיעה ארוכה בדרך מישורי האלטיפלנו לפונו, עיירה השוכנת לחוף אגם טיטיקקה הגבוה ברום של 4000 מ' מעל פני הים. המקומיים מאמינים שבאגם נולדו האחים אשר יסדו את אימפריית האינקה. בדרכנו נעבור בכפרים האינדיאנים אנדאווילאס וראצ'י ונבקר באתר הקבורה סילוסטאני – שריד אינדיאני שבטי בעל משמעויות מיסטיות חזקות עבור אנשי האנדים. נלון בפונו.

יום 11 שייט באגם טיטיקקה

נצא להפלגה לאיי האורוס, האיים הצפים באגם טיטיקקה הקדוש שהם איים שנבנו מאלומות של גומא הטוטורה. נשוט לטקילה, אי טבעי, שהתפרסם בתלבושות המיוחדות שלתושביו, כמו בנופיו היפים ובאווירתו הנעימה. בתום הביקור נשוב בשייט לפונו.

יום 12 המעבר לבוליביה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה באוטובוס לאורך חוף אגם טיטיקקה, אל עיירת הגבול קופקבנה. נמשיך בנסיעה במרחבי האלטיפלנו אל העיר לה פז, השוכנת בעמק ובמדרונות הרכס המלכותי של הרי האנדים.

יום 13 לה פז

יום סיור בעיר האינדיאנית המרהיבה, השוכנת למרגלות הפסגות המושלגות של הרי האנדים. ביקור בשווקי האינדיאנים סביב כיכר סן פרנסיסקו, בין היתר בשוק המכשפות בו מוכרים עוברי למה מיובשים, שיקויי אהבה ושאר צרכי כישוף. אחר הצהריים יציאה לעמק הירח הסמוך ללה-פז, בו נחשפות תופעות גאולוגיות מעניינות.

יום 14 לה פז – לימה – קיטו

נסיעה לשדה התעופה לטיסה בינ"ל ללימה. לאחר חניית ביניים קצרה נמשיך בטיסה לקיטו, בירת אקוודור השוכנת בשקע לרגלי הר הגעש פיצ'ינצ'ה. עם הגיענו נצא לסיור הכרות עם העיר.

ימים 15-16 אוטבלו – קיטו

נסיעה בדרך הררית צפונה, תוביל אותנו לשמורת אגם קויקוצ'ה, השוכן בלועו של הר געש ועדיין ניתן לראות פעילות וולקנית מבעד למים. האגם הירוק כהה נמצא בגובה של 3,070 מטר מעל פני הים. נמשיך לכפר אוטבלו ללינה. למחרת נבקר בשוק הססגוני והמפורסם של אוטבלו בו ניתן למצוא עבודות יד ומזכרות ייחודיות המאפיינות את המקום. אחה"צ ניסע בחזרה לקיטו. העברה למלון במרכז העיר.

ימים 17-21 איי הגלאפגוס (לגנד – הפלגות יוצאות לדרך בימי חמישי ל- 5 ימים/4 לילות)

טיסת בוקר קיטו – גלאפגוס. יציאה לשייט בין איי גלאפגוס על אניית הנוסעים Legend . נשוט בין האיים בהם הגה דרווין את רעיון מוצא המינים. נראה קורמורנים משוללי יכולת תעופה, את צלילת הציד של הסולות כחולות הרגל ובעלות פני המסיכה, נשחה עם אריות ים, כלבי ים, פלמינגו; נטייל בין איגואנות יבשתיות וימיות, פינגווינים, פריגטות, קקטוסים וציפורית טרופיות. האניה מבקרת בכל יום באתר אחד או שניים, או בשני איים קרובים במשך כל ימי השייט. את הסיור מלווים מדריכים דוברי אנגלית בעלי הכשרה מיוחדת וידע ביולוגי מקיף.

ביום החמישי נשוב בטיסה לגואייקיל.

המשך יום: טיסת קונקשן מגואייקיל לטיסה בינ"ל למדריד.

יום 22 מדריד – תל אביב

ננחת במדריד לקראת צהריים וניסע למנוחה והתרעננות במלון. מי שירצה יוכל לצאת לטייל בעיר. המשך טיסה לת"א בלילה ונחיתה בשעות הבוקר המוקדמות של היום ה-22.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here