מערב קנדה והרי הרוקי

פסגות, אגמים, ערים וחופים (16 ימים)

טיול נהדר זה מוביל אל המיטב של דרום מערב קנדה, מרכס הרי הרוקי הנישא בגבול שבין המחוזות אלברטה וקולומביה הבריטית, ועד החופים של האוקיינוס השקט באי הגדול ונקובר. בתקופת הסתיו הצפוני מאדימות הטונדרות שבמרומי הרי הרוקי ונצבעות בצבעי שלכת בשלל גוונים. לאורך המסלול נופים פראיים של פסגות מבותרות, קרחונים ואגמי טורקיז וכן נופי אוקיינוס אשר יערות גשם עבותים נושקים לחופיהם. כמו כן, הטיול למערב קנדה והרי הרוקי מבקר בערים ונקובר וויקטוריה השוכנות בין מפרצים ואיים בנוף שאין שני לו. זהו מסלול המיועד לחובבי טבע, הכולל שפע מסלולי הליכה ברגל (בדרגת קושי קלה עד בינונית) במהלכם סיכוי מצוין לצפות במגוון בעלי חיים.

מסלול טיול מקיף זה מתחיל בעיר קלגרי אשר במחוז אלברטה, ומוביל לרכס הרי הרוקי הקנדיים, החוצים את צפון אמריקה לאורכה. הימים הראשונה של הטיול מוקדשים לטיולים ברכב וברגל בשמורות הטבע הלאומיות באנף, ג`אספר ויוהו, שניחנו שלושתן ביופי רב אשר הפך אותן מוקד עלייה לרגל לרבבות תיירים. במהלך ימים אלה נצפה באגמים שמימיהם בצבע טורקיז עז, נהלך מול נוף שעוצב על ידי קרחונים ונביט על שדות קרח עצומים. עם מעט מזל נזכה אף לראות אייל קורא (מוס), איילים קנדיים, עזי הרים, כבשי הרים ואולי אף דובים. החלק השני של הטיול מוקדש למערב מחוז קולומביה הבריטית. לנופי אוקיינוס מפורצים, ליערות עבותים ולערים בעלות יופי יוצא דופן, השוכנות בין מפרצים ציוריים מול נוף פסגות. לאחר יום רגוע בעיר ונקובר נשוט במעבורת לאי ונקובר שם נטייל בשמורת טבע הנושקת לחוף וכן נבקר בעיר ויקטוריה, בירת המחוז, שניחנה במראה אנגלי טיפוסי.

יום 1 – טיסה מישראל לעיר קלגרי, הממוקמת במחוז אלברטה במערב קנדה

טיסת טרנזיט מתל אביב לעיר קלגרי אשר במחוז אלברטה, קנדה. הגעה לקלגרי בשעות אחר הצהריים ונסיעה קצרה לעיירה באנף השוכנת בלב הרי הרוקי הקנדיים. בערב נצא לטיול קצר ברחובה הראשי הנחמד של העיירה.

יום 2 – יום רגוע של תצפיות וטיולים בקרבת העיירה הציורית באנף

בבוקר נצא לטיול אופניים בשבילים הסמוכים לעיירה, לצד נהרות ויערות המאכלסים דובים וזאבים. אחר הצהריים נעלה ברכבל לתצפית נהדרת המשקיפה על מרחבי שמורת הטבע הלאומית באנף ועל העמק של העיירה באנף הנחצה על ידי נהר הבו, ספתח מרשים לנופים המשכרים של רכס הרי הרוקי הקנדיים. בערב נטבול לרחצה במי המעיינות החמים של העיירה.

יום 3 – נסיעה צפונה ב`כביש הקרחונים` ומסלול הליכה לרכס הצופה על שדה קרח

נעזוב את העיירה באנף, נסע צפונה, ונחצה את רכס ההרים לאורך `כביש הקרחונים` המוביל למיטב הנופים והתצפיות של שמורות הטבע הלאומיות באנף וג`אפסר. באמצע הדרך, בגבול שבין השמורות נצא למסלול הליכה המעפיל לתצפית על קרחון הססקצ`ואן המשתפל משדה הקרח קולומביה.

יום 4 – טיול ברגל בנוף אלפיני ושייט בקאנו באגם מיליגן

יום זה מוקדש לטיול לטיול רגלי בנוף שעוצב על ידי קרחונים. בבמהלך המסלול נגיע לאחו בגובה רב, בית גידול למרמיטות ולעזי הרים. אחר הצהריים נסע לאגם מליגן הגדול ונצא לשייט קצר בקאנו על מימיו, מול נוף פסגות.

יום 5 – טיול אל מזרח שמורת ג`אספר ורחצה בבריכת מי מעיינות חמים

יום זה מוקדש למזרח שמורת ג`אספר. בבוקר נסע לאורך נהר האטבסקה אל עבר עיירת הרפאים פוקהונטס ונצא למסלול הליכה רגלי אל `רכס הגופרית` ממנו נשקפת תצפית פנוראמית. נסיים את המסלול בבריכת מי המעיינות החמים מייטה ונטבול במים הנעימים שירפו במעט את שרירינו התפוסים. בערב נשוב חזרה לעיירה ג`ספאר.

יום 6 – נסיעה דרומה בכביש הקרחונים ומסלול הליכה באחו הצופה על נוף מרהיב

בבוקר נעזוב את העיירה ג`אספר ונסע חזרה דרומה ב`כביש הקרחונים`. בדרך נעצור לצד קרחון האטבסקה המשתפל משדה הקרח קולומביה ונצא לטיול על הקרח באוטובוס בעל גלגלי ענק, המותאם במיוחד לשם כך. בהמשך נצא למסלול הליכה אל רכס ממנו נשקפים הרי הרוקי הקנדיים במלוא הדרם. במהלך הטיול נחזה בצבעי השלכת הצובעים את הטונדרות בגוונים עזים ועם מעט מזל גם בכבשי הרים.

יום 7 – אגם לואיז, מפניני הרי הרוקי הקנדיים

יום של טיול ברגל באזור אגם לואיז, אחד הפנינים של הרי הרוקי הקנדיים ושל שמורת הטבע הלאומית באנף. למרות שכמות המטיילים הפוקדת את המקום רבה, אזור זה עדיין ניחן ביופי יוצא דופן. במהלך היום נצא למסלול הליכה המקיף את האגם והמעפיל לבית תה קטן השוכן בגובה רב בעמק תלול מוקף קרחונים.

יום 8 – שמורת הטבע הלאומית יוהו

יום המוקדש כולו ליהלום שבכתר של הרי הרוקי הקנדיים – שמורת הטבע הלאומית הקטנה יוהו –. אחת השמורות הפחות מתויירות והיותר פראיות במרומי הרכס, השוכנת במחוז קולומביה הבריטית. במהלך היום נצא למסלול אל אגמי טורקיז שמקור מימיהם בהפשרת קרחונים.

יום 9 – נסיעה מערבה לעיר ונקובר השוכנת לחופי האוקיינוס השקט

בבוקר ניפרד לשלום מרכס הרי הרוקי ונתחיל בנסיעה ארוכה מערבה החוצה את מעבר ההרים `הסוס הבועט` ואת מרחבי קולומביה הבריטית והמובילה לעיר הגדולה ונקובר השוכנת לחופי האוקיינוס השקט.

יום 10 – וונקובר, העיר הגדולה במערב קנדה

אחרי שבוע בחיק הטבע, יום של עיר הכולל ביקור בשוק צבעוני, טיול ברחובות שוקקי חנויות ובני אדם, ותצפית על הפארקים והגשרים הרבים שהעיר וונקובר מתגאה בהם. בערב נהנה מארוחה חגיגית באחת ממסעדותיה המשובחות של העיר.

יום 11 – שיט לאי ונקובר

ונסיעה ליישוב טופינו השוכן באחד מנקודות המפגש היפות בעולם בין ים ליבשה. בבוקר נעלה על מעבורת המובילה מהעיר ונקובר לאי ונקובר השוכן במי האוקיינוס השקט. לאחר שנרד מסיפון המעבורת נסע ליישוב טופינו, השוכן בצדו המערבי של האי, באחת מנקודות המפגש היפות בעולם בין ים ליבשה. בדרך, נעצור לטיול ביער מרשים של עצי ענק, וכן נצא לטיול לעת שקיעה לאורך חופי האוקיינוס השקט המבותרים מהם מיתמרים איים קטנים, בית גידול לעופות מים ולאריות ים.

יום 12 – טופינו ושמורת הטבע הלאומית פסיפיק רים

יום של ים ומפרצים לאורך חופי שמורת הטבע הלאומית פסיפיק רים הסמוכה ליישוב טופינו. ביום זה נצא לשיט בין מעברי המים הצרים שתוחמים את מערב חצי האי ונקובר, במהלכו נוכל לצפות באינספור עיטי ים קרחים, באריות ים, בכלבי ים וקרוב לוודאי גם בלווייתנים ובדובים לאורך קו החוף.

יום 13 – נסיעה לעיר היפה ויקטוריה, בירת קולומביה הבריטית

לאחר שנפרד מחופי האוקיינוס, נעזוב את טופינו ונדרים אל עבר העיר ויקטוריה המתהדרת בארכיטקטורה אנגלית. במהלך השיטוט ברחובות העיר ניתן לשכוח לרגע שהיא ממוקמת על אי באוקיינוס השקט, ולטעות ולחשוב שהעיר שוכנת אי שם בממלכה הבריטית. הערב מוקדש לסיור ברגל ברחובות העיר ולארוחה ערב חגיגית שבתפריטה דגים טריים.

יום 14 – שיט לווייתנים, מוזיאונים וגנים בוטאניים צבעוניים בעיר ויקטוריה

בוקר חופשי במוזיאונים וברחובות הנעימים של העיר ויקטוריה. מי שירצה יכול לבחור לצאת בבוקר זה לשיט צפייה בלווייתנים קטלנים שאורכו כשלוש שעות. בשעות הצהריים נתאסף ונצפין אל עבר הגנים הבוטאניים בוטצ`ארט, אחד מסמני ההיכר של העיר ויקטוריה וללא ספק מקום מיוחד ומרשים ביופיו. בערב נעלה על סיפון המעבורת ונשוט חזרה לעיר ונקובר.

ימים 15-16 – טיסה הביתה

הבוקר מוקדש לסיור קצר נוסף בעיר ונקובר, בשעות הצהריים נצא בטיסת טרנזיט הביתה לישראל. ננחת בתל אביב ביום המחרת.

אופי הטיול: טיול מקיף אל דרום מערב קנדה המתמקד בשפע שמורות טבע מגוונות ומרהיבות ביופיין, וכן במוקדי עניין עירוניים. הטיול מיועד לחובבי טבע ואוהבי לכת, וכולל מגוון מסלולי הליכה ברגל (דרגת הקושי של המסלולים קלה עד בינונית).

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here