הכנת יין

הכנת יין היא אמנות שכרוכה בידע רב, ניסיונות חוזרים ונשנים וכמובן אהבה למשקה האלכוהולי. את היינות שאנו מכירים מייצרים ביקבים מקצועיים אשר מצוידים במכשור מתקדם. מאידך ניתן להכין יין בייתי אשר עשוי להצליח אם עובדים על פי ההוראות המדויקות. ישנם כמה שלבים וכל אחד מהם הינו חשוב מאוד להצלחה של היין.

הכנת יין מקצועית

על מנת שהיין יצליח יש לעשות שימוש בחומר גלם איכותי קרי ענבים באיכות מעולה. אך כיצד נדע שמדובר על ענבים ברמה גבוהה? ישנם שלושה קריטריונים עיקריים שיקבעו את הרמה הסופית שלהם:

  • הגורם הראשון שיקבע את האיכות של הענבים הוא הזן שלהם. ישנם זנים שונים ולא כל זן מתאים להכנת יין. וגם אם הזן מתאים להכנה של יין אז ישנם זנים שמתאימים להכנת יינות שונים.
  • סוג הקרקע והאקלים שבו גדלו הענבים יקבע באופן גורף את האיכות שנקבל בסופו של דבר. ישנם כרמים במקומות שונים ברחבי הגלובוס וכל כרם מתאפיין ברמות שונות של הרכב של הענב.
  • תוואי השטח והתנאים הטופוגרפיים שבהם גודלו הענבים גם הם יתרמו להבנה באיזה סוג לבחור. ישנה משמעות רבה לגובה שבו ממוקם הכרם ולשיפוע הקרקע.

מה הם הזנים הטובים ביותר?

ככל שמדובר על ענבים אדומים הזנים המובילים הם מרלו, קברנה, פינו נואט וקריניאן. ענבים ירוקים (או לבנים) מצטיינים מזן אמרלד ריזלינג, שרדונה, סובניון בלאן ועוד. את היינות האדומים מכינים על ידי שימוש בענב אדום, ואת הלבנים מכינים על ידי שימוש בענב הלבן. אך מכיוון שצבע המיץ של שניהם זהה ניתן להפיק יין לבן גם מענבים אדומים.

איפה אפשר ללמוד להכין יין?

אם החלטתם שאתם מעוניינים ללמוד איך להכין יין תוכלו לעשות זאת דרך הרשמה לקורס ייעודי או על ידי קריאת חומר בנושא ברשת האינטרנט. אם אתם מכירים מישהו שמבין בתחום תוכלו גם להתייעץ אתו בנושא וללמוד ממנו.

על מנת להתחיל יש להצטייד במספר כלים חשובים. בהתאם לתקציב שלכם תוכלו להשיג את הציוד המתאים וכדאי לעשות זאת בהדרגה ולא לקנות בבת אחת את כל הציוד היקר ביותר. ככל שתתקדמו כך תוכלו השתכלל יותר ולהפיק משקה ברמה גבוהה יותר.

 

 

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here