קפיצה קטנה לסקי

מסתבר שיוון זה לא רק איים, מים ושמיים בתכלת – יוון זה גם הסקי הכי קרוב לישראל. במרכז המדינה ובצפונה, ממתינים לחובבי הסקי הישראליים אתרי סקי מסודרים ומאורגנים, שגם מציעים שפע בילויים לאחרי. אז מה צריך יותר, אם אפשר לשלב חופשת סקי קרירה עם בילוי חמים באחד האיים.

כשחושבים על יוון, מה עולה מיד בדמיון? האיים הקטנים והגדולים, מוקפים בים הכי כחול בעולם ובתים לבנים, ואתונה, ואוזו. אבל יוון היא גם ארץ הררית למדי, שכמה מהריה גבוהים כמו האלפים באירופה או הרוקי'ס באמריקה.

וכשיש הרים כאלה גבוהים, יש גם שלג בחורף ואיתו – סקי כמובן. ואמנם, יוון הולכת ותופסת את מקומה כיעד סקי פופולארי לחובבי הסקי באירופה וגם בארה"ב. ומה פלא? הריה מתנשאים בהדר מושלג, עם אתרי סקי מצוידים לעילא ושפע בתי מלון מפנקים.

בשורות מרגשות

לישראלים זו חדשה חשובה. על פי הערכות של גורמי תיירות, עשרות אלפי חובב שלג וריגושים יוצאים מדי חורף לחופשות סקי ברחבי העולם – אם באתרים המסורתיים, אם באתרים חדשים שנפתחים מעונה לעונה.

ועכשיו מסתבר שיש לנו אתרי סקי נהדרים במרחק נגיעה מהבית. לא צריך להרחיק יותר לאיטליה, צרפת, שוויץ או אוסטריה – טיסה קצרה ליוון ואתם מחליקים במדרונות. ולא פחות חשוב – החוויה שתזכו לה, תהיה זולה מחופשת סקי באתרים ה"מסורתיים".

עונת הסקי ביוון מתחילה בחודש דצמבר, אך כמה מהאתרים מושלגים כבר החל מנובמבר. כך, מאחר והמרחקים ביוון אינם גדולים במיוחד, ניתן לערוך ביקור משולב בין נופיה המגוונים של המדינה. למשל – לבלות חופשה חורפית-אביבית באחד האיים הנפלאים, עם ים ושמיים תכולים, מוזיקה ואוזו, ולאחר מכן עלות לאחד מאתרי הסקי המרגשים.

גולשים במרכז

ולאחר כל ההקדמות, הנה כמה ממרכזי הסקי המומלצים בשני אזורים ביוון – בסמוך לאתונה (במרכז) ובסביבות סלוניקי (בצפון) –

  • באזור דלפי (Delphi), אשר במרכז יוון (כ-180 ק"מ מאתונה), מצוי האתר "פרנסוס", המציע גבהים שנעים בין 2,300-1,600 מ'. זהו אתר נהדר, עם 20 מסלולי החלקה באורך כולל של 14 ק"מ (13 מהם "כחולים" ו"אדומים"), אליהם מובילות 13 מעליות מיוחדות. המקום מציע גם שיעורי סקי ואטרקציות נוספות, ביניהן – סקי מישור, אופנועי שלג וסקי לילה.
  • אתר ולוצ'י (Velouchi) הוא יעד נהדר נוסף במרכז יוון. האתר, במרחק של 296 ק"מ מאתונה, שוכן באזור קרפניזי (Karpenisi), בגובה של 1,800 מ'. גם כאן מוצעים שיעורי סקי ואפשרויות מושלגות נוספות, ביניהן – סקי מישור, אופנועי-שלג, סקי לילה, אופני הרים וגם בילויים לשעות שאחרי.

מסלול בשם פיליפוס

אזוריה הצפוניים של יוון, מזמנים אף הם כמה וכמה אפשרויות גלישה מלהיבות. אתר פיגדיה (Pigadia), למשל, אשר באזור נאוסה (Naoussa), מציע גבהים הנעים בין 2,005-1,430 מ', ומסלול בשם "פיליפוס", הנחשב לקשה והאתגרי ביותר ביוון כולה. האתר מצוי במרחק של כ-108 ק"מ מסלוניקי.

אתר מומלץ נוסף הוא סלי (Seli), שבווריה (Veria). במרחק 95 ק"מ בלבד מסלוניקי, הוא מתנשא לגבהים שבין 1,900-1,500 מ'. כאן שוכנים לא פחות מ-5 בתי ספר לסקי (ביניהם גם לילדים), ומוצעות 2 בקתות סקי, במרומי הרכס, עם סאונה, מסעדה, חדר כושר ואפילו מגרש כדורגל.

תנאי הגלישה ופרטים נוספים על אתרי סקי ביוון, ניתן למצוא באתר – www.snowreport.gr.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here