עונת הקיץ ידועה באפשרויות הרבות להזמנת חבילות טיול לחו"ל. שדה התעופה הינו מקום עמוס מאוד בחודשי הקיץ שכן עשרות אלפי ישראלים עושים את דרכם אל החופשה השנתית ליעדים ברחבי העולם. את הדרך לנתב"ג מלווים שלבים שונים שכל אחד מהם הוא בעל חשיבות גדולה ולא מומלץ לוותר עליו. מצד אחד אנו רוצים להגיע כבר אל הדיוטי פרי ולערוך קניות, מאידך אם לא נקפיד על כל הכללים יתכן שלא נגיע כלל לטיסה.

כיצד מתכוננים לטיסה

טיול לחו"ל מצריך תכנון. ראשית יש לציין שגם אם הכול יתנהל בצורה מסודרת, עדיין יתכנו תקלות שונות. מצד שני ככל שנהיה מסודרים יותר כך הסיכוי להיחלץ מצרות יהיה גבוה יותר:

  • כאשר אנו מתכננים לצאת לחופשה משפחתית בחו"ל יש לדאוג לקיומם הפיזי של כל המסמכים שאמורים לאפשר לנו לצאת מהארץ בשלום. המסמך החשוב ביותר הוא הדרכון שבלעדיו אין כל טעם להגיע לנמל. כדאי לטפל בנושא הדרכונים כמה שבועות מראש ולוודא שכל הדרכונים הם בתוקף.
  • אשרות – ישנם יעדים שכרוכים בהוצאה של וויזה, במקרה כזה יש לפעול בזמן ולא לחכות עד שיגיע הרגע האחרון. אמנם לרב היעדים אין כל צורך בהוצאת ויזה אך אם מדובר על טיסה לארה"ב או אוסטרליה אז יש צורך להתארגן זמן רב מראש.
  • את המזוודות רצוי להתחיל לארוז כמה ימים לפני הטיסה. ראשית יש לרוקן אותן לגמרי על מנת לוודא שלא נשאר בהם משהו שעשוי להיות בעייתי בבידוק הביטחוני.
  • על פי היעד יש להצטייד בבגדים מתאימים. אם מדובר על מזג אוויר חם ונעים או חורפי וסוער ואולי צריך רק מטריה ומעיל רוח.
  • כדאי לרכוש מנעול טוב שישמש אתכם במהלך החופשה כאשר המזוודות יישארו במלון. מומלץ שלא לנעול אותן במהלך הטיסה שכן יתכן שיפרצו אותן בבידוק הביטחוני.
  • לא כדאי לנסוע לחו"ל עם תכשיטים יקרים שכן הם עלולים להיאבד. עדיף להשאיר אותן בבית בכספת.

מתי להגיע לנמל

ההמלצה היא להגיע כארבע שעות לפני העלייה למטוס. האמת היא שבדרך כלל זה יספיק לכם חוץ מאשר במקרים של שביתות או ימים עמוסים במיוחד, אז ניתן להגיע אפילו שש שעות לפני הטיסה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here