קרדיט צילום יח"צ באדיבות רשת מלונות פתאל

רשת פתאל שהינה רשת בתי המלון הגדולה בישראל ובגרמניה, הכוללת 250 בתי מלון ומעל ל-46 אלף חדרי אירוח בארץ ובחו"ל, מחזקת את נוכחותה הבינלאומית באירופה וכאמור, הופכת מהיום גם לרשת הגדולה ביותר באוסטריה.
החברה חתמה על הסכם ניהול 8 מלונות במרכזי ערים ראשיות באוסטריה, מחברת "סטאר אין", בתמורה לכ – 18 מיליון שקל לתקופה של 25 שנה. בתי המלון יפעלו תחת מותג הרשת "ליאונרדו" וכוללים 1005 חדרים. שניים מהמלונות ממוקמים בוינה, שלושה מלונות ושני מתחמי דיור בזלצבורג ומלון אחד נמצא בעיר לינץ.

יורם ביטון מנהל פתאל מרכז אירופה
קרדיט צילום יח"צ באדיבות רשת מלונות פתאל

במקביל השלימה פתאל רכישה של מלון במרכז וינה בדרגת שלושה כוכבים בתמורה לכ- 32 מיליון אירו, המלון הנרכש מונה 211 חדרים וגם הוא ייפתח לקהל תחת המותג "לאונרדו", שהופך למותג המלונאי הגדול באוסטריה. רכישת המלון נעשתה במסגרת מיזם ההשקעות של קבוצת פתאל עם משקיעים מוסדיים בישראל שעמם נמנים הראל ביטוח, מנורה-מבטחים ובנק לאומי (באמצעות לאומי פרטנרס) וכולל לאחר הרכישה 13 בתי מלון בספרד, אוסטריה, קפריסין, יוון ופולין.
יורם ביטון, מנכ"ל הרשת באירופה: "החל מהבוקר הפכה פתאל לרשת בתי המלון הגדולה באוסטריה עם 10 בתי מלון הכוללים יחד כ- 1400 חדרים. בתי המלון נמצאים במיקומים מצוינים ברחבי המדינה ולמעשה פתאל שהינה הרשת הגדולה בישראל, הינה הרשת הישראלית הראשונה שמובילה את תחום המלונות גם בגרמניה, ובאוסטריה ונחשבת לשחקן משמעותי בבריטניה, הולנד וספרד. אוסטריה הפכה בשנים האחרונות לאחת הארצות התיירותיות באירופה ואנו מאמינים שנצליח להשביח משמעותית את בתי המלון השוכנים באזורים אסטרטגיים במדינה. יצוין, כי העסקה לניהול 8 המלונות מקבוצת "סטאר אין" באוסטריה הייתה מורכבת, מאחר והחברה נכנסה להליכי חדלות פירעון בחודש מאי השנה, ודרשה התחשבות ואיזון בין האינטרסים המגוונים של הנושים, בעלי המלונות, העובדים והבעלים של קבוצת סטאר אין".

רשת מלונות פתאל, בבעלות משפחת פתאל (59.86%), הוקמה על ידי דוד פתאל במרץ 1998 והיא מתמחה באמצעות תאגידים המוחזקים על ידה, בבעלות, תפעול, שכירות וניהול מלונות בישראל ואירופה וכן ברכישה והקמה של מלונות חדשים.
דוד פתאל, יו"ר, מייסד ובעל השליטה ברשת פתאל קיבל לאחרונה בטקס 'דיפלומט השנה' של מועדון השגרירים הישראלי את אות ההוקרה וההצטיינות היוקרתי, 'איש העסקים הישראלי הבינלאומי של השנה', על קידום קשרי החוץ הבינלאומיים העסקיים של ישראל ותרומתו האדירה, רבת השנים, לקידום ופיתוח התיירות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here