ישראל נחשבת לאחת המדינות שמציעה סוגים רבים ומגונים של נופים, אטרקציות, טיולים בארץ ובילויים. עשרות אלפי תיירים מגיעים לארץ אל מנת לטייל בה לאורכה ולרוחבה, ליהנות מהשבילים, ההרים, הגאיות וגם מהערים התוססות. אמנם לנו יש לעיתים נטייה לזלזל במה שיש לישראל להציע, אך אם נבדוק זאת לעומק נגלה שהמדינה שלנו דווקא במצב לא רע בכלל.

מי שמכיר את החומר הכי טוב הם סוכני הנסיעות שמאפשרים לנו לרכוש טיולים ולהירשם לאטרקציות שונות שמפוזרות ברחבי המדינה. מצד שני לא חייבים לנסוע בצורה מאורגנת וניתן לטייל באופן עצמאי בפורומים שונים- חברים, משפחה, זוג או אפילו לבד.

טיולים בארץ – היכן כדאי לבקר

השאלה היא לא היכן כדאי לבקר אלא מתי כדאי לצאת לדרך. התשובה היא שאפשר לצאת לדרך בכל יום מימות השנה וכל מה שדרוש הוא לקחת חופש ממקום העבודה ולהתניע את הרכב:

  • אזור הצפון – מציע נופים ירוקים, הרים ושבילי צעידה רבים שפשוט כיף לצעוד בהם. האטרקציות הרבות שניתן לקחת בהן חלק כוללות טיולי ג'יפים, טרקטורונים, סיורים ברגל ואפילו שיט. ישנם מגוון של בתי אירוח, צימרים ומלונות שאפשר להתארח בהם ואפילו המחירים לא בשמיים.
  • ניתן לערוך טיול עירוני שכולל ערים כמו תל אביב הזוהרת, ירושלים המרגשת יפו ועוד. בערים אפשר לבקר במוזיאונים שונים שבהם מוצגות תערוכות, ואפשר לבקר בכנסיות, בתי כנסת וגם אתרים היסטוריים מרתקים.
  • אילת – היא עיר בפני עצמה שמציאה חופשה הסגנון בטן גב, הנאה צרופה בחופים הנקיים, בבריכה של המלון, במצפה התת ימי ובמקומות נוספים.
  • אזור הדרום – הרי הנגב באור שקיעה מהווים מקור השראה לרומנטיקה במיטבה. אפשר גם להדרים עד לים המלח ולצוף על המים ללא כל מאמץ, לטפס אל המצדה ולהשקיף על הנוף וגם לערוך טיול בנחלים ולהשתאות נוכח המצוקים האדירים שנחלוף על פניהם.

לטייל ברכבת

קיומו של טיול כרוך בארגון של כלי רכב שיאסוף את המטיילים וייקח אותם אל היעד הנכסף. ניתן כמובן לשכור רכב גדול או קטן על פי הצורך, וכמובן שאפשר להשתמש גם בתחבורה ציבורית. כל כלי רכב שתבחרו יתאים והכי חשוב ליהנות מהחופשה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here