סקי חולות

האסוציאציה הראשונה המתעוררת לשמע המילה סקי היא חורף עז ואימתני המלווה בערימות שלג עליהן גולשים הגולש או הגולשת, הלבושים בקפידה כדי להימנע מצינת הקור. הפלא ופלא, ענף סקי חדש מוכיח שסקי יכול להתקיים בתנאים ובעונות שנה אחרות. הכירו ענף שנקרא סקי חולות.

סקי במדבר

סקי חולות הוא ענף ספורט השכיח יותר באזורים מדבריים, בהם מטבע הדברים קשה למצוא את התנאים המיטביים לסקי שלג. גלישת החולות כוללת רכיבה או גלישה במורד הדיונה, כשהרוכב קשור עם שתי רגליו על לוח הגלשן או שוכב עליו. אף על פי שה-SANDBOARD פופולארי פחות מה-SNOWBOARD, הוא עדיין מבוקש משום שדיונות החול זמינות לאורך כל השנה בשונה מאתרי הסקי העונתיים יותר.

רוכב סקי החולות נדרש להצטייד בגלשן חול שבסיסו קשה יותר המותאם לתנאי החול. גלשן החול עשוי מפורמייקה או מצופה בחומר פלסטי שיוצר באופן ייחודי לענף הספורט המדובר. לעיתים, מכסים את תחתית הגלשן בשעווה כדי שהדאייה על החול תהיה חלקה יותר.

גולשים ברחבי העולם

ישנם אתרי גלישה רבים ברחבי העולם המהווים אטרקציה פופולארית לתיירים. דרום אמריקה מהווה יעד מבוקש לתיירים הישראלים הצעירים, הנוהרים אליה בהמונים בטיול הגדול לאחר שחרורם מהצבא. בפרו ישנן מספר דיונות חול גדולות המצויות באיקה ובלימה. דיונה גרנדה שבאיקה היא הדיונה הגדולה בעולם. בצפון צ'ילה, נוהגים לגלוש בדיונות שבאיקקה, ווינה דל מאר ובקלדרה.

ניתן למצוא גלישת חולות כחול-לבן בארץ הקודש. בדיונות המרהיבות של הנגב הצובעות את העין בגווני חול הבולטים על רקע הנוף השמימי הכחול, מתבצעת גלישת חולות לחובבי האדרנלין. האטרקציה הייחודית מתאימה לכל אחד, ללא הבדלי גיל וללא ניסיון. לאחר הדרכה מוסדרת, הגלישה מתבצעת בישיבה, בשכיבה על הבטן או ברכיבה. הרומנטיקנים יוכלו לגלוש בזוגות וההרפתקנים יוכלו לגלוש אחורנית. למה להרחיק כאשר מתחת לאפנו מסתתרות להן דיונות חול מרהיבות ביופיין?

שומרים על כללי הבטיחות

ישנה חשיבות רבה לשמירה על כללי הבטיחות ולקבלת הדרכה מותאמת מראש משום שמדובר בספורט אתגרי ובהיותו כזה, עדיין ישנם סיכונים. לצערנו, לפני כתשע שנים נהרג צעיר ישראלי בפרו, סמוך לעיר איקה, במהלך סקי חולות בעקבות תאונה. לכן, הקפידו על כללי הזהירות והישמעו להוראותיו של המדריך.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here